Stare drewno i metal z odzysku w warszawskiej restauracji Szum - Regalia

Stare drewno i metal z odzysku w warszawskiej restauracji Szum

31/10/2022, dodany przez: Regalia

Nasza manufaktura słynie z oryginalnych mebli z prawdziwie starego drewna. Obecnie doceniają je nie tylko właściciele domów, apartamentów. Coraz szerzej odzyskane przez nas dawne surowce w nowej postaci wkraczają do wnętrz komercyjnych – hoteli, restauracji nadając im klimat, niepowtarzalny charakter i styl, obok którego nie można przejść obojętnie. Tak też jest w warszawskiej restauracji Szum.

Z tego wpisu dowiesz się:

  1. Dlaczego meble ze starego drewna idealnie sprawdzają się w restauracji.
  2. Jakie stoły z wiekowego drewna i metalu wybrać do przestrzeni komercyjnej.
  3. Nie tylko stoły i stoliki z drewna i metalu z odzysku, czyli kilka słów o komodach ze starego drewna.
  4. Stare drewno – czy to jest w nowym stylu.
  5. Jak dbać o meble ze starego drewna w restauracji.

Dlaczego meble ze starego drewna idealnie sprawdzają się w restauracji?
Po pierwsze – wiekowe drewno to gwarancja jakości, niezawodności i funkcjonalności. A tego właśnie potrzeba w restauracji. To nie puste słowa, ale historia dawnego rzemieślnictwa. Dbałości o wybór i obróbkę pozyskanego w ówczesnych czasach zimą drewna. Budownictwa opartego na wiedzy i właściwym wykorzystaniu surowca. Dzięki czemu deski, belki pochodzące z ubiegłego stulecia, zahartowane przez siły natury, dziś w nowej postaci są solidnym naturalnym materiałem do tworzenia mebli, których nie ruszy tłum restauracyjnych gości, brud czy wilgoć. Historyczną siłę starego drewna w Regalia dodatkowo wspieramy właściwą ochroną. Wszystkie elementy naszych mebli ze starego drewna zabezpieczamy wysokiej jakości olejowskiem, atestowanym do kontaktu z żywnością. Tworzy on warstwę ochronną, która zabezpiecza drewno przed ścieraniem, wnikaniem brudu, wodą i plamami. Dlatego częsty kontakt szmatki z powierzchnią drewnianego blatu stołu w restauracji to żadna tragedia. Wiekowe drewno daje radę i wygrywa swoją jakością w tym pojedynku.

Jakie stoły z wiekowego drewna i metalu wybrać do przestrzeni komercyjnej?

Najlepsze dla niej i idealnie dopasowane! Tak, po prostu takie, które pozwolą na jak najlepsze zagospodarowanie przestrzeni. Naszą specjalnością jest spełnianie życzeń klientów i dlatego chętnie wykonujemy meble na wymiar, wykorzystując każdy kawałek cennego miejsca. Widząc projekt wnętrza doradzamy najlepsze rozwiązania, uwzględniając indywidualne oczekiwania. U nas im trudniej, tym lepiej, dlatego jeśli planujesz otworzyć restaurację czy inne miejsce użyteczności publicznej, nie wahaj się opowiedzieć nam o swoich najbardziej zwariowanych wnętrzarskich pomysłach. Uwierz, w Regalia znajdziesz zrozumienie, zapał i możliwości do ich realizacji.

I tak, w restauracji Szum zaproponowaliśmy dwa rodzaje stołów.

Na dłuższe spotkania w większym gronie – duże stoły z blatem z wiekowego drewna, z zachowaną starą powierzchnią ręcznie rżniętą, na metalowych profilach z odzysku. W wygodnych i miękkich fotelach może przy nich usiąść większa liczba gości, w kameralnym miejscu restauracji mogą cieszyć się towarzystwem, rozmową przy pysznym jedzeniu oraz nieoczywistą fakturą i barwą drewna z historią. To wspaniałe miejsce na świętowanie w gronie najbliższych.

Na szybki lunch, czy drinka możesz przysiąść ze znajomymi na metalowych hokerach przy długich, węższych stołach, które wykonaliśmy ze 100-letniej sosny ręcznie rżniętej i metalu z odzysku. Sposób obróbki drewna – dawny – ręczne piłowanie drewna przez pilarzy i nasz współczesny pozwalają, aby wiekowe drewno nabrało cech większej użytkowości, nie tracąc swojej historii. Blat nie jest idealnie prosty, ale nosi ślady pracy cieśli i stolarzy, którzy tworzyli w ubiegłym stuleciu. Drewno z odzysku spoczywa na metalowych profilach, które odnaleźliśmy na skupie złomu i uratowaliśmy przed przetopieniem. A efekt końcowy? Wiemy, że rozmowy gości toczą się przy stole i o stole.

Stare drewno – czy to jest w nowym stylu?

Tak, a restauracja Szum jest tego koronnym przykładem. Mamy wiele dowodów na to, że stare drewno pod postacią mebli czy też w formie wiekowych desek na ścianach czy suficie, pięknie odnajduje się w najbardziej nowoczesnych wnętrzach. Nasze realizacje przełamują stereotyp, że co ze starego drewna najlepiej pasuje do stylu rustykalnego czy boho. Wręcz przeciwnie wiekowe surowce z odzysku w nowej formie, którą im nadajemy w naszej manufakturze, nadają przestrzeni nieoczywisty charakter, budzą ciekawość i niewątpliwie łamią zasady oraz przecierają nowe szlaki w designie. Dlatego, jeśli myślisz o nowym wystroju w swojej restauracji, skontaktuj się z  nami.

       

Jak dbać o meble ze starego drewna w restauracji?

Sprawa jest bardzo prosta i bardzo ważna, aby zachować piękno mebli ze starego drewna. Na co dzień wystarczy każdorazowa dbałość o to, aby na powierzchni stołu nie zalegały zbyt długo ślady wizyty gości. Ale w restauracji „Szum” to i tak niemożliwe, ponieważ najczęściej przy stołach jest komplet, a następni chętni oczekując na wizytę przebierają nogami, więc obsługa uwija się błyskawicznie.
Wracając do tematu pielęgnacji stołów ze starego drewna, w restauracji należy ten zabieg wykonywać częściej niż w przypadku np. komód. Powód jest oczywisty, dużo intensywniejsze korzystanie. Dlatego zalecamy raz w miesiącu poświęcić kilka minut, aby zadbać o piękno drewnianych mebli i przedłużyć ich życie. Wszystkie kroki, jak to zrobić znajdziesz na naszym blogu. Dbaj o stare drewno. Dzięki Tobie, będzie żyło wiecznie!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds