Regalia z Serca Natury - Polska manufaktura starego drewna.

Regalia. Z serca natury.

Dziedzictwo natury traktujemy po królewsku – stąd też pomysł na nazwę, bo regalia to nic innego jak królewskie insygnia. Symbolizują naszą głęboką wiarę, że jakość i rzemieślnicza tradycja oddadzą wartość temu co jedyne i niepowtarzalne.

Obejrzyj wideo

Tworząc piszemy nową historię

Zdobywane od kilkunastu lat doświadczenia w pracy z wiekowym drewnem pozwalają nam je ocalić od zapomnienia i wydobyć z niego siłę i piękno służące następnym pokoleniom.

Poznaj historię materiałów

Misja i wizja Regalia

Nasze meble ze starego drewna mają tylko jedną wadę – przeżyją nas wszystkich.

WIZJA

Chcemy być miejscem, gdzie klient staje się współautorem finalnego dzieła. Dbamy o to, by nasza marka zachowała cechy przepełnionej pasją manufaktury czerpiącej inspiracje i siłę z fascynującej Warmii. Niemal wszystko – od pozyskania materiału i przygotowanie go do produkcji, aż̇ po wykonanie finalnego wyrobu – robimy siłą swoich rąk. Jesteśmy ludźmi tworzącymi z myślą̨ o ludziach.

MISJA

Nie tworzymy produktu handlowego, staramy się przede wszystkim tworzyć wartości. Edukować i pokazywać, że to co mamy czy mieliśmy, wcale nie musi być zastąpione czymś nowym, niestety bardzo często sporo gorszym jakościowo. Tworzymy meble na pokolenia, chcemy, żeby nas przeżyły. To nasz sposób na ekologię i życie. Filozofia jaką się kierujemy, jest naszą odpowiedzią na obecny konsumpcjonizm.

Historia w naszych rękach

Z misją i pasją do historii, ludzi i przyrody

U nas historia to dopiero początek. Tworzymy w zgodzie z naturą szanując wiedzę i wysiłek dawnych rzemieślników. Nasze ręce dotykają każdego kawałka starego surowca, pozwalając mu przetrwać i żyć na nowo.

Zależało nam, żeby garderoba damska w Teatrze Kwadrat miała swój czar, jako że to garderoba gwiazd. Szukałem pomysłu, jak to miejsce ocieplić, aby miało głęboki klimat. Trafiłem do Regalia. Dzięki nim udało się w tym wnętrzu połączyć nowoczesność – czystość, świeżość z klimatem, które dają stare materiały. To jest cenne jak złoto. Te deski, meble, jak się kładzie na nich rękę, to się czuje, że ktoś tego używał przez wiele dziesiątków lat. To jest niesamowite uczucie. To wnętrze daje uczucie głębi emocjonalnej. Bardzo to cenimy. Wszystko jest tutaj prawdziwie stare. A garderoba jest jedyna w swoim rodzaju, jedyna na świecie.

— Andrzej Nejman,
aktor i Dyrektor Teatru Kwadrat

Bądź zmianą razem z nami

Wykorzystywanie starych materiałów do budowy domów i produkcji mebli to nie tylko unikatowa oferta dla klienta – to również troska o ochronę środowiska naturalnego. Wycinanie lasów, aby pozyskać młode drewno do produkcji mebli, które jakością staremu drewnu nie dorasta do pięt, przy jednoczesnym przeznaczaniu starego, wysokiej jakości drewna na opał, to barbarzyństwo. Według Global Trees Campaign tylko w Wielkiej Brytanii (niestety, nie mamy danych z Polski, ale obawiamy się, że u nas jest jeszcze gorzej) mniej niż 10% odpadów drzewnych jest poddawanych recyklingowi, a przynajmniej 3000 ton drewna rozbiórkowego (każdego roboczego dnia!) jest niszczone lub palone. Większość tego drewna nadawałoby się do ponownego wykorzystania. Naszymi działaniami chcemy to zmienić.

Marzenia o tworzeniu wyjątkowych i trwałych rzeczy zgodnie z naturą

Dziedzictwo natury traktujemy po królewsku – stąd też pomysł na nazwę, bo regalia to nic innego jak królewskie insygnia. Symbolizują naszą głęboką wiarę, że jakość i rzemieślnicza tradycja oddadzą wartość temu co jedyne i niepowtarzalne.

Kontynuujemy historię spisaną naturą

Spójrzcie na ten kadr z domu na Mazurach. My odczuwamy spokój. Koncepcja projektu od początku zakładała współistnienie natury wnętrza z tym, co za oknem. Wnętrza, które przenikają dźwięki i barwy życia przyrody - podmuch świeżego powietrza znad mazurskiego jeziora, mieniące się kolorami jesieni spadające liście. I zatrzymały się w każdym detalu wystroju domu i są dla niego dobre. Odnajdziecie je na suficie otulonym naszymi starymi deskami, regale i stole z wiekowego drewna. Cząstki historii natury i człowieka, które wspólnie z właścicielami domu kontynuujemy.

Za wszystkim stoją ludzie, od kilkunastu lat razem tworzymy wyjątkowe miejsce pracy

Od początku siłą napędową Regalia jest miejsce, w którym powstała nasza manufaktura i jego mieszkańcy. Nasi pracownicy to ludzie z naszej gminy. Często zatrudniamy całe rodziny, którym dajemy codzienne bezpieczeństwo. W ten sposób kontynuujemy też rękodzielnicze tradycje, przekazywane z pokolenia na pokolenie. Miejscowi rzemieślnicy znający miejscowe stare materiały budowlane i ówczesne metody pracy to gwarancja zachowania najwyższej jakości naszych wyrobów.

Napisz do nas

Aktualności i blog

Pokaż wszystkie

Historia i siła zamknięta
w prawdziwym starym drewnie

Korzystamy wyłącznie z prawdziwie starego drewna i metalu
z rozbiórki.
Wieloletnie hartowanie surowców siłami natury pozwala współcześnie pracować z materiałem o ogromnej wytrzymałości.
Dlatego nasze wyroby to ich nowy początek i siła na następne pokolenia.

Poznaj historię materiałów
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds