Pokój dziecięcy ze starego drewna: Marzenia i przygody

Pokój dziecięcy ze starego drewna

Wypełniony wiekową sosną i dziecięcymi marzeniami.

 

Coś dla tych, którzy chcą podarować dziecku najlepszą zabawę i spokojny sen.

To była jedna z tych realizacji, w której wykorzystaliśmy swoje dojrzałe wiedzę i doświadczenie, ale również dziecięce wyobrażenia. W domu wypełnionym poczuciem natury, zdrowia i zapachem drewna.

Piękne dziecięce łóżko ze starego drewna przynosi ukojenie każdemu dziecku. Chce się w nim spać w dzień i w nocy. Będące częścią jego konstrukcji stare belki zamontowane skośnie wysoko ponad głową, dają poczucie przytulności i bezpieczeństwa. To wszystko sprawia, że łóżko jest jak przeuroczy domek. I oaza dla dziecięcej wyobraźni. Drzemią w nim dzieci i ich marzenia. 

Skośny sufit, który już sam w sobie nadaje magiczny klimat pokryty został jasnobrązowymi starymi deskami wypalonymi przez słońce oraz srebrnoszarymi starymi deskami wypalonymi przez słońce. Takie zestawienie tworzy na suficie pogodne, drewniane niebo. A pod takim niebem sen jest bezpieczny i spokojny. 

Bezpiecznie jest również bieganie pod nim, bo podłoga to solidne stare deski spichlerzowe – lite. Można po niej biegać jak gepardy, skakać jak zające, czołgać się jak najlepsi komandosi albo pełzać jak ślimaki. Cokolwiek się w głowie przyśni.

Ściana kolankowa pomiędzy wykorzystana została maksymalnie. Na całej jej wysokości, adekwatnej do wzrostu dziecka, by móc sięgnąć to, co najwyżej i najdalej, zamontowana została dziecięca komoda ze starego drewna. Jakby płynęła wzdłuż ściany jak statek Piratów z Karaibów. Korpusy komody wykonaliśmy z rdzenia belek, natomiast skrzynię i fronty z powierzchni ręcznie rżniętej. To sprawia, że żadne rysy jej nie straszne, a dziecięca zabawa nie musi być ograniczona. A przynajmniej nie obawą o meble. 

Ani o drzwi. To również drzwi ze starego drewna. Piękne jasnobrązowe deski wypalone przez słońce ujęte w drewniane ramy. By jednak dzieci jakieś ramy miały. 

Piękny pokój dziecięcy ze starego drewna. A najpiękniejsze jest to, że będzie rósł razem z dzieckiem. 

 

Pokój dziecięcy ze starego drewna: Przestrzeń snów i zabawy

Dzięki przemyślanej aranżacji, pokój dziecięcy ze starego drewna może ewoluować wraz z dorastającym dzieckiem, dostosowując się do zmieniających się potrzeb i zainteresowań. Meble wykonane z wiekowego drewna są na tyle uniwersalne, że świetnie wpisują się zarówno w przestrzeń dla malucha, jak i starszego dziecka, tworząc sypialnię pełną ciepła i bezpieczeństwa.

Każdy element pokoju, od łóżka po komodę, jest świadectwem rzemiosła i tradycji, jednocześnie oferując nowoczesne rozwiązania, które ułatwiają życie. Przestrzeń ta jest doskonale przemyślana, aby wspierać rozwój kreatywności i samodzielności u najmłodszych, jednocześnie pozostając funkcjonalną i przytulną.

Oprócz tego, wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak stare drewno, wprowadza do pokoju dziecięcego element edukacyjny, ucząc dzieci szacunku do natury i zasobów, które nas otaczają. Pokój ten, utrzymany w stylu, który harmonijnie łączy tradycję z nowoczesnością, jest idealnym miejscem do zabawy, nauki i odpoczynku.

W każdym detalu pokoju dziecięcego ze starego drewna widać miłość do natury i dbałość o komfort oraz dobrostan jego małych mieszkańców. Jest to przestrzeń, która rośnie razem z dzieckiem, adaptując się do jego potrzeb na różnych etapach rozwoju, co czyni ją nie tylko pokojem do spania, ale prawdziwym domowym azylem.

Jesteś zainteresowany takimi meblami? Zapraszamy do naszego sklepu.
Sprawdź szczegóły
Masz pytania?
Wyślij wiadomość lub zadzwoń +48 603 065 025
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds