Kuchnia ze starego drewna: Miejsce smaku i stylu

Piękna kuchnia ze starego drewna

Kuchnia ze starego drewna


Kuchnia ze starego drewna: Jak można ją zaaranżować

Podobno ludzie dzielą się na tych, którzy lubią gotować i na tych, którzy lubią jeść. My lubimy jedno i drugie. A najbardziej urządzać. I tak tu urządziliśmy. Kuchnię ze starego drewna. 

Kuchenna zabudowa meblowa ze starego drewna

Można by rzec, że w tej kuchni jesteśmy w szafie. I choć również w jej środku – bo także korpusy naszych mebli zawsze są drewniane, to przede wszystkim na zewnątrz. Piękna zabudowa ze starego drewna na całej ścianie w kuchni. Szafa – skrytka kuchenna do przechowywania tego, co zawsze warto mieć pod ręką. Prowadzą do niej drzwi z Ciemnobrązowych Starych Desek Wypalonych Przez Słońce. Obok szafki cargo na dwóch poziomach – by z łatwością sięgnąć nawet to, co ukryte najgłębiej. Fronty szafek cargo również z Ciemnobrązowych Starych Desek Wypalonych Przez Słońce. W drewnianej zabudowie również piekarnik i mikrofalówka, gdzie drewno pięknie współgra z elegancką czernią. Czarne są również uchwyty – szafek i szuflad, wykonane z metalu z odzysku, odczyszczonego i zabezpieczonego w naszej Manufakturze.

Ciemnobrązowe deski wypalone przez słońce w całej zabudowie ułożone są naprzemiennie  poziomo i pionowo – zarówno w kolumnach mebli jak i ich dolnych i górnych partiach – dla urozmaicenia i złamania perspektywy. 

Kuchenna zabudowa okapu ze starego drewna

W drewnianej kuchni zabudowy nigdy dość. Na ścianie przeciwnej piękna zabudowa okapu wraz z półkami ze starego drewna, zawieszonymi na pokaźnych metalowych wspornikach sufitowych. Wsporniki to oczywiście metal z odzysku. Solidnie wspierają masywną półkę z powierzchnią Ręcznie Rżniętą. Po jej środku estetycznie ukryty za starym drewnem okap – aranżacja pasująca do wnętrza tak bardzo, jakby tam była od zawsze.  

Kuchnię dopełnia wyspa-barek ze starego drewna, która od wewnątrz zapewnia dodatkowe półki z powierzchnią ręcznie rżniętą do przechowywania rzeczy różnych, a od zewnątrz miejsce do wspólnych rozmów przy herbacie. Blat wyspy do kawał Ręcznie Rżniętego starego drewna, mnie równy niż rdzeń belki. Konstrukcja wyspy to metalowe podstawy z metalu z odzysku, które idealnie komponują się z naszymi metalowymi hokerami – na których kiedyś w jakimś traktorze siadywał szczęśliwy rolnik. 

Kuchnia ze starego drewna: Serce domu pełne historii

Stare drewno, użyte do stworzenia mebli kuchennych, nie tylko nadaje wnętrzu niepowtarzalny charakter, ale też przypomina o wartościach, które w dzisiejszym szybkim świecie są na wagę złota: trwałości, autentyczności i bliskości z naturą. Każdy element w tej przestrzeni, od blatów po metalowe uchwyty, został zaprojektowany z myślą o użytkowniku, oferując nie tylko piękno, ale i wygodę codziennego użytkowania.

Meble kuchenne, z tego szlachetnego materiału zachwycają swoją teksturą i głębią kolorów. Stare drewno, z historią w każdym sęk, wprowadza do wnętrz kuchni atmosferę ciepła i domowego ogniska, czyniąc z kuchni serce domu, wokół którego skupia się życie rodzinne. To miejsce, gdzie przygotowuje się nie tylko posiłki, ale tworzy się wspomnienia.

Rzemiosło, jakim jest obróbka starego drewna, pozwala na stworzenie unikatowych kuchennych mebli, które są nie tylko funkcjonalne, ale również stanowią dzieło sztuki. Dzięki temu każda kuchnia ze starego drewna jest wyjątkowa i ma swoją duszę. Z tą kuchnią dostajesz nie tylko miejsce do gotowania, ale przestrzeń, która inspiruje, łączy ludzi i buduje atmosferę domowego ciepła. To dowód na to, że w projektowaniu wnętrz najważniejsze jest połączenie pasji, historii i praktycznego podejścia.

Kuchnia ze starego drewna: Spotkanie historii z nowoczesnością

Stare drewno nadaje kuchni ciepła i charakteru, niemożliwych do uzyskania materiałami nowymi. Sprawia, że otulona w nie kuchnia to nie tylko jedno z pomieszczeń w domu, ale przestrzeń wypełniona duszą i historią. Opowiadająca życie wielu pokoleń – dla wielu następnych pokoleń.

Wybór Kuchni ze starego drewna to świadoma decyzja o zachowaniu piękna i unikalności każdej deski i belki, ale także o ekologicznym, zdrowym życiu. Piękny materiał, pełen śladów natury – patyny, spękań, naturalnych wzorów – nadaje wnętrzu niezwykłej magii. Szlachetny wygląd w połączeniu z nadzwyczaj trwałym surowcem to gwarancja niepowtarzalnego efektu na długie lata.

Stare drewno to nadzwyczaj solidny materiał, wypracowany przez dziesiątki lat przez naturę i dopracowany przez naszych solidnych rzemieślników. Spełnia najwyższe wymogi estetyczne i praktyczne. Doskonały na blaty, szafki, szuflady, półki, wyspy kuchenne i stoły – w różny proponowanych przez nas powierzchniach – Ręcznie Ciosanej, Ręcznie Rżniętej, z Rdzenia Belki, z Rdzenia Traczowanego, z Płazu, ze Starych Desek Wypalonych Przez Słońce.

Stare drewno wymyka się ramom masowej produkcji, ze wszystkimi tego konsekwencjami – unikalność stylu, walory estetyczne i poszanowanie środowiska. Jest dla tych, którzy chcą kuchni, w której estetyka spotyka się z funkcjonalnością, niepowtarzalnością i poczuciem bycia w wyjątkowym miejscu. Dla tych, dla których ważny jest materiał, jego pochodzenie i jego wykonanie. Potrafi zachwycić każdego, kto na nie patrzy, kto je dotyka i kto go używa.

Kuchnia ze starego drewna to nie tylko pomieszczenie, ale także bezpośrednie odzwierciedlenie wartości, tkwiących w właścicielach – wartości ekologicznych, zdrowotnych i tych związanych z potrzebą ciepła, wyjątkowości i dobrego samopoczucia. W kuchniach tych wszystkie jej elementy – od ścian, przez meble, po każde szczegóły wykończeniowe –  dowodzą kunsztu rzemieślników. Nasze wyroby są wolne od szkodliwych związków chemicznych, takich jak formaldehyd. Nie korzystamy również z jakichkolwiek substytutów drewna: płyt drewnopodobnych, sklejek, laminatów, nawet jeśli tworzymy niewidoczne elementy zabudowy kuchennej. Każda deska, każda belka wykorzystana do stworzenia Twoich mebli została uratowana przed spaleniem. Drewno jest doskonale zabezpieczone naturalnymi olejowoskami. Dzięki nim są całkowicie nieszkodliwe, bezpieczne dla mebli, Ciebie i Twoich dzieci.  posłuży długie lata w nawet najbardziej wymagającej i eksplorowanej kuchni. Jesteśmy przekonani, że nigdy nie zawiedzie. Ciebie i kolejnych pokoleń. A gdy poczujesz, że chciałbyś coś zmienić, spójrz na naszą usługę „Fronty OD NOWA„.

Fronty OD NOWA

„Fronty OD NOWA” to nasza nowa usługa dedykowana właścicielom mebli kuchennych Regalia. Czas płynie – to naturalne – przemeblowując rzeczywistość, odmieniając widok na wiele spraw. Tak może być z Tobą i Twoim wnętrzem. Chcesz spojrzeć na swoją kuchnię świeżym okiem? Rozumiemy to. Dlatego, jeśli planujesz zmianę wystroju wystarczy, że odmienimy fronty mebli kuchennych. Mamy już solidne podstawy – korpusy mebli ze starego drewna. Chętnie przygotujemy nowy wzór lub kolor frontów. Zaproponujemy nowe rozwiązanie, dzięki któremu kuchnia z wiekowego drewna otrzyma po raz kolejny nowe życie. Wiecie, że takie ewolucje lubimy najbardziej. Potrzebujesz odmiany, odezwij się.

Jesteś zainteresowany takimi meblami? Zapraszamy do naszego sklepu.
Sprawdź szczegóły
Masz pytania?
Wyślij wiadomość lub zadzwoń +48 603 065 025
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds