Jak montować na ścianie stare deski Regalia? - Regalia

Jak montować na ścianie stare deski Regalia?

02/03/2016, dodany przez: Regalia

Stare deski ścienne Regalia będą wspaniale wyglądać w każdym pomieszczeniu: salonie, sypialni lub łazience. Deski w odcieniu jasnobrązowym i srebrnoszarym optycznie powiększają pomieszczenie, a więc zalecamy ich wybór do mniejszych pomieszczeń, w których deski ciemne mogłyby dać wizualny efekt przytłoczenia. Boazeria ze starych desek w odcieniach ciemniejszych najlepiej prezentuje się w przestronnym przedpokoju lub dużym salonie.

Jak montować deski Regalia na bazie konstrukcji z listew.
Zanim przystąpicie Państwo do montażu desek ściennych Regalia, zalecamy pozostawienie ich na 10-14 dni w pomieszczeniu, w którym mają być instalowane. Jeśli nie macie Państwo tyle czasu, zalecamy, aby deski odwinięte z folii odczekały chociaż kilka dni, zanim zostaną zamontowane.

Etap pierwszy, czyli montaż konstrukcji nośnej.
a) listwy drewniane przytwierdzamy do ściany prostopadle do kierunki kładzenia desek
b) minimalna ilość listew to 2, ale należy pamiętać, że im gęściej ułożone listwy, tym boazeria będzie solidniejsza i bardziej wytrzymała. Minimalna odległość listew od siebie to 30 cm
c) listwy muszą być suche
d) listwy można mocować za pomocą kołków lub przyklejać je do ściany klejem montażowym
e) minimalna grubość listew to 2 cm, choć najlepiej zastosować listwy o grubości 3 cm.

Etap drugi, czyli montaż desek firmy Regalia na zakładkę.
Deski można zamocować do listew na 3 sposoby w zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać
1. Najbardziej popularna metoda to mocowanie przy pomocy gwoździ. Należy zacząć od przybicia deski pod skosem przez dolną zakładkę; potem zakładamy drugą deskę i przybijamy górną zakładkę. Gwoździe są widoczne, co daje wizualny efekt surowości.
2. Osobom, które wolą, żeby gwoździe nie były widoczne, zalecamy użycie sztyftów, czyli gwoździ bez główek. Sztyft wchodzi głębiej i jest niewidoczny.
3. Deski można również zamocować przy pomocy wkrętów do drewna. Dolną zakładkę przykręcamy, a górną przybijamy sztyftem, jeśli nie chcemy, żeby wkręt był widoczny.

Etap trzeci, czyli ułożenie listew wykończeniowych.
Jeśli boazeria nie jest położona od ściany do ściany, listwy wykończeniowe wykonujemy z takich samych desek, jakie zostały ułożone na ścianie.

Klejenie desek ściennych Regalia.
Drugim sposobem montażu desek ściennych Regalia jest ich bezpośrednie przyklejenie do ściany. Ściana musi być jednak równa, a długość desek nie powinna przekraczać 180 cm. Przed klejeniem należy starannie oczyścić powierzchnię ściany oraz upewnić się, że jest ona sucha. Następnie ścianę należy zagruntować, dobierając gruntówkę odpowiednią do stosowanego kleju i rodzaju podłoża.
Zabezpieczenie boazerii ze starych ściennych desek Regalia.
Po zamontowaniu deski Regalia można pokryć olejem lub olejowoskiem. Nie zalecamy lakierowania, ponieważ lakier uszczelnia powierzchnię, przez co drewno nie oddycha. O ile w salonie lub sypialni olejowanie lub woskowanie drewnianej boazerii nie jest konieczne, o tyle zalecamy takie zabezpieczenie w pomieszczeniach, w których deski narażone są na zachlapanie tłuszczem lub wodą, czyli w kuchni i łazience.
Dlaczego warto wykonać boazerię z desek Regalia?
Drewniana okładzina na ścianie ma wiele zalet. Drewno ociepla wnętrze – nie tylko wizualnie, ale również fizycznie. Drewno stanowi też wspaniały materiał wyciszający. Stare deski Regalia są również materiałem wyjątkowo trwałym. Przez sto lat pracowały jako zewnętrzna ściana domostwa, a ich naturalnym impregnatem był deszcz, wiatr i słońce. Takie deski ułożone na ścianie Państwa salonu, sypialni lub przedpokoju przetrwają kolejne sto lat zachwycając Was swoim pięknem.
Dziś nikogo już nie trzeba przekonywać do tego, że stare deski na ścianie dają niepowtarzalny efekt. Warto jednak pamiętać, że montując w swoim domu deski Regalia, uczestniczycie Państwo w czymś niezwykłym i niepowtarzalnym – wprowadzacie do swojego domu kawałek historii, której możecie dotknąć i poczuć jej tchnienie. Dom z deskami ściennymi Regalia to dom z duszą.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds