Wystrój restauracji ze starego drewna - dlaczego warto? - Regalia

Wystrój restauracji ze starego drewna – dlaczego warto?

07/03/2016, dodany przez: Regalia

Jedzenie to uczta zmysłów. To smak, zapach i wygląd. Można jednak przyrządzić najwspanialszy posiłek, a klienci nie będą pchać się do restauracji drzwiami i oknami. Dlaczego? Ano dlatego, że pyszne potrawy mogą przegrać z niesmacznym wystrojem wnętrza. I wtedy klapa.

Rewelacyjny kucharz to skarb. Rewelacyjny wystrój restauracji to również skarb. I taki skarb jest w zasięgu reki. Nazywa się on stare drewno. Wystarczy rzucić okiem, żeby poczuć niesamowity klimat i urok restauracji, w której króluje stare drewno.

Dlaczego stare drewno jest tak piękne? I czy piękno jest jego jedyną zaletą?

Oto, co na ten temat mówi Wojciech Sobierański, czyli właściciel firmy Regalia Polska Manufaktura, specjalizującej się w produkcji mebli ze starego drewna:

„Jeszcze sto lat temu wycinka drzew i obróbka drewna odbywała się ręcznie, przy pomocy siekier i toporów. Widoczne ślady tej obróbki nadają powierzchniom wytwarzanych przez nas mebli unikalny wygląd. Warto też wiedzieć, że kolor starego drewna został wypracowany przez naturę. Szczególnie widać to na starych deskach.  Wiatr, deszcz i śnieg wypłukiwały miękisz pozostawiając na zewnątrz twarde drewno, a słońce nadało im piękną, niepowtarzalną barwę – jasnobrązową, srebrną lub mocno opalony brąz. Oprócz wyjątkowego efektu, stare drewno ma również wiele innych zalet. Jest twardsze i odporniejsze na ścieranie niż młode drewno. Jest żywiczne, a co za tym idzie – odporne na działanie szkodników. W odróżnieniu od postarzanego młodego drewna, stare drewno było sezonowane kilkadziesiąt (a czasem nawet kilkaset) lat, dzięki czemu prawdopodobieństwo wystąpienia wypaczeń, skrzywień i skręceń praktycznie nie istnieje. Stare drewno to po prostu klasa nie do podrobienia.”

wystrój restauracji

Wystrój restauracji – Bistro11, Kraków.

Oto ściana wykonana ze starych desek Regalia w restauracji Thaisty w Warszawie.

pomysł na wystrój restauracji

Wystrój restauracji – Thaisty, Warszawa.

A tutaj restauracja Loft79 w Toruniu. W takim wnętrzu wszystko smakuje lepiej.

Jeśli więc planujecie otworzenie restauracji i zastanawiacie się nad jej wystrojem, stare drewno jest tym, czego Wam potrzeba. I nie musicie go szukać za górami, za lasami. Wystarczy, że zadzwonicie do nas.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds