Stare drewno w łazience - Regalia

Stare drewno w łazience

05/04/2016, dodany przez: Regalia

Wiele osób zastanawia się, czy drewno jest właściwym materiałem do wystroju łazienki. W łazience jest wilgoć, stąd obawy o to, czy drewno nie będzie pęcznieć lub paczyć się pod wpływem wody i pary. Te wątpliwości rozwiewa Wojtek Sobierański, szef firmy Regalia Polska Manufaktura, specjalizującej się w produkcji mebli i elementów wystroju wnętrz ze starego drewna: „Jakość drewna, które odzyskujemy z rozbiórek starych domów, jest nieporównywalnie wyższa od drewna młodego. Stare drewno jest odporne na wodę i wilgoć, ponieważ przez lata pracowało jako belka lub deska wystawiona na działania czynników atmosferycznych. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi naturalny olejowosk, którym powlekamy meble. Dzięki niemu drewno oddycha, ale nie chłonie wilgoci.”

A więc nie ma strachu. Stare drewno w łazience to wspaniały wybór. Zobaczcie, jak można je wykorzystać. Zacznijmy od rzeczy podstawowej, czyli blatu pod umywalkę. Oto prawdziwe cudo, czyli solidny, 10-centymetrowy blat wykonany z lica ręcznie ciosanej belki o chłodnej, surowej barwie. Doskonale komponuje się z każdą umywalką, zarówno ceramiczną, jak i kamienną.

blat-z-drewna-pod-umywalke
Zamiast blatu można wybrać komodę. W łazience szuflad nigdy nie za wiele, a przydadzą się też wiklinowe kosze na różności, ustawiane na dolnym blacie mebla.

Innym rozwiązaniem jest szafka umywalkowa. Może być otwarta albo zamykana drzwiczkami, może składać się z samych szuflad, może zostać ozdobiona relingiem z metalu z odzysku. Możliwości jest wiele, ale najważniejsze, żeby była to szafka z autentycznie starego drewna. I najlepiej, żeby nad nią wisiało lustro w ramie z takiego drewna.

A teraz coś absolutnie unikatowego, czyli szafka-pieniek. Musicie przyznać, że kapitalnie wygląda w nowoczesnej łazience pełnej szarości i czerni.

pieniek-ze-starego-drewna
I jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie, czyli dwa blaty z ręcznie rżniętej belki pełniące funkcję szafki lub komody. Wystarczy wstawić skrzynki ze starych desek i łazienka gotowa.


Warto mieć w łazience stare drewno. Jest piękne, ciepłe, naturalne i doskonale sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach. I zawsze będzie trendy.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds