Produkty

Stara cegła poniemiecka i płytki ścienne

szara cegła płytka ceglana ścienna Z Młyna
szara cegła płytka ceglana ścienna Z Młynaszara cegła płytka ceglana ścienna Z Młynaszara cegła płytka ceglana ścienna Z Młynaszara cegła płytka ceglana ścienna Z Młynaszara cegła płytka ceglana ścienna Z Młynaszara cegła płytka ceglana ścienna Z Młynaszara cegła płytka ceglana ścienna Z Młynaszara cegła płytka ceglana ścienna Z Młyna

Ceglana płytka ścienna Z Młyna cz. 1

Płytka wykonana z cegły pochodzącej ze starego młyna, wybudowanego w 1910 roku w okolicach Mławy. Cegła o niespotykanym kolorze, wykonana z ekologicznych materiałów, czyli wapna i piasku. Takie cegły często wykonywano na placu budowy. Wapno lasowano, aż do uzyskania plastycznej masy w kolorze biało-szarym lub szarym, a następnie dodawano piasek i formowano cegły.

Po uformowaniu cegły suszono na słońcu. Dzięki tej metodzie cegła uzyskiwała właściwości higroskopijne, czyli zdolność do osuszania zawilgoconych pomieszczeń przez pochłanianie nadmiaru wilgoci oraz do nawilżania przesuszonych pomieszczeń przez oddawanie wilgoci. Innymi słowy, cegła działa jak regulator wilgotności powietrza.

Wapienno-piaskowe płytki Regalia to absolutny unikat. Są nie tylko ekologiczne, ale też mają poszukiwany dziś, bardzo modny szary odcień.

Na 2-gim zdjęciu widoczny młyn przed rozbiórką - niestety w jego miejscu zaplanowano stację benzynową.

Płytki występują w 2 wariantach - Z Młyna 1 i Z Młyna 2.

Wymiary: 25x2x6,5 cm

 

ZAPYTANIE

Link do produktu

Wymiary: 25x2x6,5 cm


Potrzebny wymiary