Produkty

Stoły, stoliki, ławy

meble ekskluzywne stół drewniany ze starego dębu
meble ekskluzywne stół drewniany ze starego dębumeble ekskluzywne stół drewniany ze starego dębumeble ekskluzywne stół drewniany ze starego dębumeble ekskluzywne stół drewniany ze starego dębumeble ekskluzywne stół drewniany ze starego dębumeble ekskluzywne stół drewniany ze starego dębumeble ekskluzywne stół drewniany ze starego dębumeble ekskluzywne stół drewniany ze starego dębu

Stół ze starego 100-letniego dębu

Każdy mebel firmy Regalia jest wyjątkowy i niepowtarzalny, ale stół wykonany ze starego dębu i konstrukcji z grubej blachy z odzysku ma swoją naprawdę niezwykłą historię.
Zaczęła się ona około 1715 r., kiedy zaczął rosnąć w Puszczy Białowieskiej dąb, z którego wykonany jest blat tego pięknego stołu.
Dąb rósł przez około 200 lat, aby w końcu paść pod siekierami chłopów, którym Lenin pozwolił wycinać puszczę, żeby przekonać ich do haseł rewolucji październikowej.
Z tym przekonywaniem było różnie, ale dąb posłużył do budowy domu. Nawet konstrukcja komina została wykonana z drewna dębowego, a później obłożona cegłami.
Z tej konstrukcji również zrobimy jakiś wyjątkowy mebel.
Płazy, czyli zewnętrzne ściany tego domu, miały szerokość około 40 cm i grubość 15 cm. To z nich wykonaliśmy blat stołu.
Ponieważ dom był zbudowany z drewna niesezonowanego, które pracowało i schło w czasie 100-letniego życia domu, płazy były poskręcane.
Aby uzyskać równą powierzchnię blatu musieliśmy wyrównać dechy, ale zachowaliśmy ich unikatowy charakter.
Podstawa stołu powstała ze starych silosów do zboża, odzyskanych ze złomowiska, z których wykonaliśmy niepowtarzalną konstrukcję idealnie współgrającą z dębowym blatem.
Pękniecie stali, które z początku budziło nasz niepokój, okazało się najpiękniejszą częścią konstrukcji. Na życzenie klienta podstawa została pomalowana na kolor czarny.
W następnym projekcie zachowamy kolor naturalnej starej stali.
Elementy konstrukcji zostały wycięte ręcznie i ręcznie oczyszczone. Nigdy nie piaskujemy stali, ponieważ zastosowanie tej metody odziera stal z jej wieloletniej patyny.

Oświadczenie producenta

Wymiary: długość - 300, szerokość - 120, wysokość - 78 cm, grubość blatu - 5 cm

 

ZAPYTANIE

Link do produktu

Wymiary: długość - 300, szerokość - 120, wysokość - 78 cm, grubość blatu - 5 cm


Potrzebny wymiary