Szafa - witryna ze starego drewna. - Regalia

Szafa – witryna ze starego drewna.

Szafa – witryna ze starego drewna.

Są takie meble, które w domu robią całą robotę. Wystarczy, że stoją. 

Drewniana szafa – witryna to doskonały pomysł tam, gdzie potrzebujemy coś zgromadzić, chcemy coś pokazać albo po prostu chcielibyśmy wypełnić przestrzeń. 

Z definicji i oryginalnego wzoru witryna to szafka oszklona z przodu szafka do ekspozycji cennych, drobnych wyrobów sztuki zdobniczej czy przedmiotów ze szkła i porcelany  Choć współcześnie witryną określa się także gablotę przeszkloną ze wszystkich stron. Jako mebel pojawiła się we Francji i Anglii w okresie klasycyzmu w XVIII wieku. Inspiracją było modne wówczas kolekcjonowanie porcelany i pamiątek z podróży. Może być wolnostojąca, wisząca lub nastawiona na innym meblu.

W tej realizacji „REGALIA” witryny wolnostojące, oszklone z przodu, wykonane z wiekowego drewna. Czasami tak starego jak te pamiątki z osiemnastowiecznych podróży. A na pewno tak samo wartościowego. Stare drewno daje jej moc i  trwałość, a zachowana na nim oryginalna powierzchnia Ręcznie Rżnięta nosi w sobie tyle dobrych wspomnień, ile te wypełniające wnętrze szafy. Drzwi to oszklenie w ramie z metalu z odzysku, solidnie osadzone na metalowych zawiasach. Uchwyty nie mogły być inne. Połączenie starego drewna i metalu z odzysku to zdecydowanie relacja miłości. 

W naszej realizacji witryna ze starego drewna wypełnia salon. Choć dobre miejsce dla niej to również bliskie mu ubocze kuchni,  przestrzeń pomiędzy nią a salonem, jadalnia albo jasny, przestronny przedpokój. Twardo stoi na metalowych nogach, choć może i na drewnianych.

Pomieści wiele. Książki  – te przeczytane i nieprzeczytane, ważne zdjęcia, delikatną porcelanę, kolorową ceramikę, pełne wspomnień pamiątki z podróży, eksponując przy tym to, czym gotowi jesteśmy się podzielić, głębiej skrywając to, co chcemy zachować dla siebie. 

Jesteś zainteresowany takimi meblami? Zapraszamy do naszego sklepu.
Sprawdź szczegóły
Masz pytania?
Wyślij wiadomość lub zadzwoń +48 603 065 025
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds