Stół z dębu i metalu, ze starego drewna - Regalia

Stół ekskluzywny ze starego dębu i metalu z odzysku No.19

Każdy mebel firmy Regalia jest wyjątkowy i niepowtarzalny, ale stół wykonany ze starego dębu i konstrukcji z grubej blachy z odzysku ma swoją naprawdę niezwykłą historię.
Zaczęła się ona około 1715 r., kiedy zaczął rosnąć w Puszczy Białowieskiej dąb, z którego wykonany jest blat tego pięknego stołu.
Dąb rósł przez około 200 lat, aby w końcu paść pod siekierami chłopów, którym Lenin pozwolił wycinać puszczę, żeby przekonać ich do haseł rewolucji październikowej.
Z tym przekonywaniem było różnie, ale dąb posłużył do budowy domu. Nawet konstrukcja komina została wykonana z drewna dębowego, a później obłożona cegłami. Z tej konstrukcji również zrobiliśmy wyjątkowy mebel.
Płazy, czyli zewnętrzne ściany tego domu, miały szerokość około 40 cm i grubość 15 cm. To z nich wykonaliśmy blat stołu.
Ponieważ dom był zbudowany z drewna niesezonowanego, które pracowało i schło w czasie 100-letniego życia domu, płazy były poskręcane.
Aby uzyskać równą powierzchnię blatu musieliśmy wyrównać dechy, ale zachowaliśmy ich unikatowy charakter.
Podstawa stołu powstała ze starych silosów do zboża, odzyskanych ze złomowiska, z których wykonaliśmy niepowtarzalną konstrukcję idealnie współgrającą z dębowym blatem.
Pękniecie stali, które z początku budziło nasz niepokój, okazało się najpiękniejszą częścią konstrukcji. Na życzenie klienta podstawa została pomalowana na kolor czarny.
Elementy konstrukcji zostały wycięte ręcznie i ręcznie oczyszczone. Nigdy nie piaskujemy stali, ponieważ zastosowanie tej metody odziera stal z jej wieloletniej patyny.

Jesteś zainteresowany takimi meblami? Zapraszamy do naszego sklepu.
Sprawdź szczegóły
Masz pytania?
Wyślij wiadomość lub zadzwoń +48 603 065 025
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds