Przedpokój - stare drewno i stara cegła - Regalia

Przedpokój – stare drewno i stara cegła

Ten przedpokój to stara cegła na podłodze i mnóstwo starego drewna wokół. 

Stara cegła w naszej Manufakturze to płytki ceglane wykonane ze starej cegły rozbiórkowej, czyli takiej wyrabianej z gliny i sezonowanej minimum trzy lata, do której nie dodawano żadnych środków chemicznych.  Płytki tworzone są dla ułatwienia montażu i użytkowania poprzez odcięcie lica starej cegły, dzięki czemu mają  2 cm grubości. Są one starannie odczyszczone, ale nie piaskowane, by zachować patynę i nie niszczyć starej, oryginalnej powierzchni. Tutaj, na życzenie klienta, dodano również efekt przybrudzenia, by kolor nie był zbyt ożywiony i komponował się z resztą aranżacji wnętrza.

W całości przedpokoju szafy i półki ze starego drewna. Jedna z szaf to majestatyczna szafa wnękowa. Wykonana w całości ze starego drewna, wypełnia wnękę wzwyż i wszerz. Jej fronty to powierzchnia ręcznie rżnięta, pięknie ujęta w łączone pod kątem 45 stopni ramy. Zgodnie z życzeniem inwestora, drzwi osadzone na zawiasach i wyposażone w uchwyt. Te ostatnie oczywiście z metalu z odzysku – odczyszczonego starannie jak cegła i równie starannie przygotowanego do dalszego życia w nowym domu. Tuż za rogiem półka wnękowa ze starego drewna z powierzchnią Ręcznie Rżniętą, wykończona opaską. Wkomponowana stylowo i kolorystycznie w resztę wnętrza.

Po drugiej stronie przedpokoju, na przeciw szafy wnękowej, znajduje się zabudowa ze starego drewna. Ściany oraz drzwi wejściowe do małego pomieszczenia wykonane z Jasnobrązowych Starych Desek Wypalonych Przez Słońce. Dla rozjaśnienia wnętrza deski noszą efekt ługowania. Obudowę ścian i drzwi ze starych desek zamontowano również w głębszym wnętrzu, od strony salonu. 

Całość dopełnia wrażenie starych belek na suficie i ścianach. W rzeczywistości to oryginalne, cienkie belki pozostawione przy  remoncie domu, obudowane Jasnobrązowymi Deskami Wypalonymi Przez Słońce – by nadać im masywności i świeżości. 

Piękny korytarz z materiałów odzysku – wypełniony duszą i opowieścią pokoleń.

Jesteś zainteresowany takimi meblami? Zapraszamy do naszego sklepu.
Sprawdź szczegóły
Masz pytania?
Wyślij wiadomość lub zadzwoń +48 603 065 025
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds