Prostokątny stolik kawowyze starej sosny ciosanej ręcznie - Regalia

Prostokątny stolik kawowy
ze starej sosny ciosanej ręcznie

Ten prostokątny stolik kawowy ze starego drewna ciosany ręcznie wykonaliśmy do przepięknego, pełnego natury domu na Śląsku.

Jego historia zaczęła się 100 lat temu. Wtedy wycinka drzew i obróbka drewna odbywała się ręcznie, przy pomocy siekier i toporów. Najpierw korowano drewniane kloce, później ciosano je do kantu, a w końcu przycinano na odpowiednie elementy. Widoczne ślady tej obróbki nadają powierzchniom wytwarzanych przez nas mebli unikatowy wygląd. Ten rodzaj powierzchni szczególnie polecamy!

Musicie wiedzieć, że ciosane belki są o wiele bardziej wytrzymałe niż cięte dzisiaj na traku, ponieważ ciosano je wzdłuż włókien, nie nacinając i w ten sposób nie osłabiając, jak to się dzieje dzisiaj przy cięciu piłą.

Stolik wykonany jest ręcznie przez dzisiejszych rzemieślników. Gruby, 5 –centymetrowy blat spoczywa na masywnych nogach o grubości 10-12 cm. Cała konstrukcja połączona jest na czopy. Jedynie klej do drewna jest współczesny :).

Mebel zabezpieczony jest woskiem bezbarwnym (mat lub połysk) lub do wyboru w kolorze: dąb antyczny, orzech lub lekko bielony. Każdy stolik jest niepowtarzalny, ponieważ zarówno jego blat, jak i nogi zostały wykonane ręcznie przez cieślę na początku ubiegłego stulecia.
Stolik będzie pięknie prezentować się w każdym wnętrzu, zarówno rustykalnym – harmonizując z ciepłymi elementami takiego wnętrza, jak i nowoczesnym – kontrastując z prostymi i chłodnymi powierzchniami i materiałami.

Jesteś zainteresowany takimi meblami? Zapraszamy do naszego sklepu.
Sprawdź szczegóły
Masz pytania?
Wyślij wiadomość lub zadzwoń +48 603 065 025
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds