Kuchnia z wiekowej sosny - Regalia

Kuchnia z wiekowej sosny

To kuchnia, która pachnie „Regalią”. Wszystkie szafy, szafki, szafeczki. Szuflady i cokoły. Obudowy i wnęki. Takie projekty bardzo lubimy. Prawdziwie naturalna kuchnia ze starego drewna.

Meble kuchenne

Fronty mebli kuchennych wykonane są ze starych desek. To nasze Srebrnoszare Stare Deski Wypalone Przez Słońce. W każdej części – zarówno w strefie dolnej jak i górnej – ułożone pionowo, dzięki czemu w niepowtarzalny sposób prezentują naturalność materiału. Jakby ta kuchnia tu wyrosła. Z najpiękniejszego lasu. I tak troszkę jest. Bo zgodnie z naszą ekologiczną filozofią w Regalia nie przyczyniliśmy się do ścięcia ani jednego drzewa. Odzyskujemy stare drewno z rozbiórek, by nadać mu nowe życie. By urosło na nowo.

Drewniane meble kuchenne wizualnie tworzą jedność na całej wysokości. Dla drobnej odmiany, dużą szafę włożyliśmy w ramy. Bo jest naprawdę duża. Fronty ze starych desek, również ułożonych pionowo, przełożyliśmy starymi deskami ułożonymi w poprzek – dla wzmocnienia konstrukcji i estetyki. Aby było spójnie, podobny efekt zastosowaliśmy w szafkach wiszących, gdzie drewniana rama frontu unosi szklany panel.

Wokół lodówko-zamrażarki piękna zabudowa ze starych desek, za którą kryje się szafa cargo.

Aranżację dopełnia narożne siedzisko ze starego drewna z szufladami. Drewniana obudowa siedziska to powierzchnia Ręcznie Rżnięta, fronty szuflad powierzchnia z Rdzenia Traczowana. Całość tworzy magiczny mebel zastępujący krzesła wokół stołu. Niby w kącie, ale jakby w centrum. I zachwyca oko.

Wszystkie meble wykonane są w całości ze starego drewna, co oznacza, że drewniane są również ich korpusy.

W większości szafek i szuflad zastosowane zostały rozwiązania „push to open”. Tam, gdzie są uchwyty – są nie byle jakie. To uchwyty metalowe wykonane metalu z odzysku, precyzyjnie odczyszczonego. Pięknie dopełniają styl kuchni i komponują się ze starym drewnem.

Stare deski i stare belki na ścianach i suficie

Na ścianie przy siedzisku Srebrnoszare Stare Deski Wypalone Przez Słońce. Piękna drewniana aranżacja – koi plecy, dodaje uroku i chroni ściany. Na suficie – stare belki Regalia, ręcznie ciosane. Pięknie dekorują i współgrają z całością wykończeń ścian i wnęk – również ze starych, Ręcznie Ciosanych belek.    

Wspaniała aranżacja dla wielbicieli starego drewna. Takich jak jej właściciele:

„Pewnego dnia wpadliśmy na pomysł zamieszkania w górach. Trafiliśmy na dom, który zdobył nasze serca od pierwszego spojrzenia – stary stuletni z niepowtarzalnym klimatem, gdzie wchodzisz i wreszcie czujesz się jak w domu. Część domu to drewniane stopy, belki, podłogi.
Co ciekawe, na kilku meblach będących w domu znaleźliśmy znaczek Regalia. Potem okazało się, że one też mają swoje lata i są z początku waszej działalności.
Dom wymagał w pewnej części remontu, także kuchnia. Długo myśleliśmy, co by pasowało do tego domu. Szukając kuchni drewnianej, trafiliśmy właśnie na ofertę Regalia. I tak powstały meble idealnie pasujące do tych wnętrz, z historią równie piękną jak ten dom. Żadna inna kuchnia nie pasowałaby tak bardzo do tego miejsca, jak właśnie ta. Teraz są modne nieskazitelne, gładkie, błyszczące kuchnie. Ta jest ich przeciwieństwem – faktura drewna, wzór sęków, niepowtarzalność każdej deski, barwa, zapach. Mimo to w środku ukryte są nowoczesne systemy, które ułatwiają korzystanie z niej.
Kącik śniadaniowy z magicznymi małymi szufladami, schowkami, stał się miejscem, w którym toczy się teraz życie rodzinne. Zrobiliśmy także skrytkę, która stała się teraz integralną częścią kuchni, metalowe okucia półek, wieszaki ze starych metalowych części stodół, drewniane półki dopełniają klimat starego rustykalnego domu, w którym kuchnia stała się jego sercem. Dziękujemy.”

My również dziękujemy – za zaufanie, za wrażliwość i szczerą sympatię dla historycznych surowców – drewna, metalu z odzysku, które pozwoliły stworzyć kuchnię jedyną na świecie.

Jesteś zainteresowany takimi meblami? Zapraszamy do naszego sklepu.
Sprawdź szczegóły
Masz pytania?
Wyślij wiadomość lub zadzwoń +48 603 065 025
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds