Są osoby, które nie wyobrażają sobie kuchni bez barku. I choć osoby nieznające „REGALIA”mówią, że barek może być różni – drewniany, murowany, kamienny i że pomysłów może być na niego wiele, nasi klienci są zdecydowani – jeśli barek to tylko barek ze starego drewna. A my wiemy dlaczego. Bo są zakochani w naszych kuchniach ze starego drewna.
Kuchenny barek drewniany to pomysł na podzielenie przestrzeni w kuchniach otwartych na salon. Choć pozornie dzieli, czasem i łączy – pomieszczenia, aranżacje i spotykających się przy barku ludzi. Drewniany barek kuchenny to doskonały i oryginalny pomysł także na zagospodarowanie przestrzeni kuchennej, gdy uważamy, że jest jej dużo. Albo gdy chcemy bezinwazyjnie i spójnie przesłonić ciąg roboczy w kuchni.
W zależności od naszych preferencji, układu kuchni, a także oczekiwanego rezultatu, drewniany barek może mieć różną wysokość. W jednej z opcji może być jedną płaszczyzną z kuchennym blatem roboczym, w innej może wznosić się ponad niego. Co oznacza, że optymalnie jego wysokość może się wahać pomiędzy 90 a 110 cm od podłogi.
To determinowane jest również funkcją barku – czy ma on być dodatkowym miejscem na kuchenne prace – krojenie, przygotowywanie posiłków, czy przestrzenią na wspólny czas rodzinny – spokojną kawę, szybkie śniadanie, niespieszne rozmowy, czy raczej barkiem do serwowania, gdy odwiedzają nas goście i mogą na nim cierpliwie poczekać napoje, przekąski lub deser.
Różne funkcje barku sprawiają, że stworzony może on być jeszcze w kuchni jako przedłużenie blatu roboczego albo nieco dalej – pomiędzy kuchnią a salonem. Może on być zintegrowany z wyspą kuchenną albo stanowić półwysep. Na planie prostokąta, półokrągły – jakikolwiek nasi klienci sobie wymarzą.
Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.
This will close in 0 seconds