Barek/wyspa z drewna ręcznie ciosanego - Regalia

Barek/wyspa z drewna ręcznie ciosanego

Barek wykonany ze starego, ręcznie ciosanego drewna odzyskanego ze stuletniego domu. Budowa takiego domu była nie lada wyzwaniem. Drzewa ścinano w zimie, okorowywano, a następnie każdy pień ociosywano ręcznie siekierką. Była to metoda pracochłonna, ale dzięki takiej obróbce drewno było mocniejsze niż drewno współczesne cięte maszynowo, ponieważ przy użyciu siekierki ciosało się drewno wzdłuż włókien, co zapobiegało ich przerywaniu. Dziś ta zapomniana i niestosowana już ze względu na swoją pracochłonność metoda ciosania drewna przetrwała w postaci mebla – stołu, komody lub blatu. Taki mebel w Twoim domu to nie tylko piękno, ale również okruch historii i wspomnienie człowieka, który sto lat temu ciosał drewno na swój dom.

Drewno w kolorze naturalnym zabezpieczyliśmy matowym olejowoskiem, aby zachować odcień, którego powierzchnia nabierała przez lata. Efekt jest wyjątkowy. Mamy nadzieję, że Tobie też się spodoba.

Pozyskujemy stare drewno i stal wyłącznie z budynków przeznaczonych do rozbiórki. Uważamy, że każdy stary dom to miejsce wyjątkowe i powinno się je zachować, ale gdy jest to niemożliwe, niech jego dusza uwięziona w starym drewnie przetrwa w pięknych meblach Regalia.

Jesteś zainteresowany takimi meblami? Zapraszamy do naszego sklepu.
Sprawdź szczegóły
Masz pytania?
Wyślij wiadomość lub zadzwoń +48 603 065 025
Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds