Najbardziej oryginalne wyroby ze starego drewna użyte do wystroju wnętrza domu - Regalia

Najbardziej oryginalne wyroby ze starego drewna użyte do wystroju wnętrza domu

31/03/2016, dodany przez: Regalia

Co można zrobić ze starego drewna? Odpowiedź jest prosta. Można zrobić wszystko: stół, krzesło, komodę, łóżko, drzwi, szafę, ramę, blat łazienkowy, blat kuchenny, konsolę, parapet, świecznik. Można też zrobić hełm, parasol i klapki-japonki na koturnach, tylko to akurat nie jest najlepszy pomysł, bo jeśli ktoś ustrojony w takie akcesoria zdecyduje się paradować po ulicy, może zostać uznany za wariata lub oszołoma, od którego lepiej trzymać się z daleka.

Niemniej jednak trochę fantazji nie zaszkodzi. Oto kilka takich oryginalnych pomysłów, które zrealizował Wojtek Sobierański i jego firma Regalia Polska Manufaktura.

Stół ze starych drzwi. Drzwi pochodzą z początku ubiegłego wieku, o czym świadczy zawias kuty ręcznie przez kowala. Oto metafizyka starego drewna – najpierw wpuszczało gości do domu, a teraz służy im przy stole.

stolik-kawowy-ze-starych-drzwi

 

Stolik kawowy ze stopni schodów spichlerzowych. Kapitalnie „wydeptany” blat jest prawdziwym unikatem. A idea tańczenia na stole zyskuje zupełnie nowe znaczenie.stolik-kawowy-ze-starych-desek
Półka wykonana ze stuletniej, ręcznie ciosanej belki z widocznymi śladami dawnej techniki ciesielskiej w postaci gniazd i czopów. Kim był człowiek, który je wykonał? O czym myślał, gdy obrabiał tę belkę? Tajemnica.

polka-z-belki

Konsola z elementem ze starej maszyny do szycia. Połączenie starego drewna z metalem z odzysku to pomysł, który Wojtek realizował już wtedy, gdy jeszcze nie było to modne.

konsola-z-elementem-maszyny-do-szycia
Szafka-pieniek wykonana z belek odzyskanych z XIX-wiecznego budynku. Stare drewno idealnie gra z nowoczesnym wystrojem i minimalistyczną surowością.

szafka-pieniek-ze-starego-drewna

Teraz prawdziwy rarytas, czyli ramy ze starych okien. Mogą służyć jako oprawa do lustra. Mogą stać się ozdobą galerii zdjęć. Mogą też stać się ramą do obrazu. Bo same są piękne jak z obrazka.

rama-ze-starego-okna

A Wojtek Sobierański właśnie poszedł na spacer z psami. Założę się, że jak wróci, to będzie miał w głowie kolejny pomysł na oryginalne co nieco ze starego drewna.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds