KUCHNIA MARZEŃ. Angielska klasyka, rustykalny, polski akcent i szlachetność starego drewna. - Regalia

KUCHNIA MARZEŃ. Angielska klasyka, rustykalny, polski akcent i szlachetność starego drewna.

12/11/2021, dodany przez: Regalia

Jeśli chodzi o tworzenie kuchni, istnieje wiele różnych wyzwań, czasami jest to lokalizacja okien, innym razem przyłączy hydraulicznych. Wszystko jednak można potraktować jako inspirację i stworzyć projekt szyty na miarę.

Dla nas kuchnia to znacznie więcej niż miejsce do przygotowywania posiłków i przechowywania akcesoriów do gotowania i chociaż praktyczność jest ważna, ta przestrzeń powinna również odzwierciedlać Ciebie i rzeczy, które kochasz. Wyszukane zestawienie faktów i kolorów, układ dopasowany do pomieszczenia, a co ważniejsze podkreślenie wyjątkowego i oryginalnego stylu idącego w parze z przekonaniami o filozofii niemarnowania i świadomej ekologii.

Nasze kolekcje kuchni na zamówienie nawiązują do tradycyjnych, klasycznych form, ale również idealnie wpisują się w trend „new design”. Naszym zamiarem było przywołanie w projektach ponadczasowych styli, połączonych z ręcznie wykonanymi detalami oraz autentycznym starym drewnem. Ręcznie wykonane meble kuchenne wykonane w nowej erze ze 100-letniego drewna.

Do stworzenie tego projektu zainspirowaliśmy się pewnymi drzwiami. Drzwi opierzane, znane również jako drzwi klepkowe lub zdwojone. Wykonywane były z dwóch warstw desek.

Zdjęcie pochodzi ze zbiorów Muzeum Wsi Polskiej

Tylną stronę stanowiły zwykłe drzwi deskowe, na które z przedniej strony nabijano deski lub klepki deskowe układane w różne wzory i układy zdobnicze np. w jodełkę, w romby czy kwadraty. Swój tryumf miały w drugiej połowie XVIII w. oraz przez cały wiek XIX.

Ten charakterystyczny układ desek stał się inspiracją do stworzenia nowych, drewnianych frontów, a cały projekt to zwieńczenie dobrego smaku, nowoczesnych innowacji, tradycyjnych technik oraz starych architektonicznych wpływów.

Czerpiąc inspirację ze starych, polskich domów oraz bogactwa drewnianego surowca jakie uratowaliśmy, stworzyliśmy rustykalny akcent w nowoczesnej, ekologicznej kuchni.

Prezentowana kuchnia łączy zatem dwa rodzaje frontów: klasyczny front ramkowy z rdzenia starych belek, wybarwiony naturalnym olejowoskiem na kolor szary oraz nowatorski front jodełkowy, również umieszczony w ramce, wykonany z rdzenia starych belek, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby został wykonany z oryginalnych desek wypalonych przez słońce, które charakteryzują się niebywałą barwą oraz teksturą.

Front jodełkowy, wykonany z rdzenia starych belek.


Trudno uwierzyć, że wykorzystane do projektu drewno, to drewno odzyskane, to drewno, które niegdyś pełniło zgoła inną funkcję. Jego okazały wiek, czyni go fantastycznym surowcem do stworzenia oryginalnej kuchni.

Drewno, które leżakowało ponad 100-lat poza wspaniałą jakością, kolorem i fakturą, jest niezwykle odporne i gwarantuje stałość i solidność na lata. Nie wypacza się, jak to zwykle bywa ze współczesnym drewnem, pozyskiwanym w zupełnie odmienny sposób, niż miało to miejsce na początku XX w.

Fronty jodełkowe w tym projekcie stanowią jedynie akcent, mają przełamywać styl klasycznej kuchni w stylu angielskim. Być zapalnikiem i punktem zainteresowania, wzbudzać podziw, ale łączyć również starość drewna i stylu jaki królował na przełomie XVIII i XIX wieku.

Widok na fronty ramkowe, wykonane z rdzenia starych belek i wybarwione na kolor szary.

Nasza gama ręcznie robionych kuchni oferuje autentyczne projekty, wykonane w całości ze starego, oryginalnego drewna. Ta prosta gama mebli na wymiar lub mebli wolnostojących przypadnie do gustu każdemu, kto ceni unikalność, wyjątkowość połączone ze szlachetnością surowców. Co ważniejsze, w naszych projektach nie stosujemy współczesnego drewna, nie stosujemy także płyt drewnopodobnych, dzięki czemu Ty i Twoja rodzina, jesteście wolni od wdychania szkodliwego formaldehydu, który w bardzo niekorzystny sposób wpływa na zdrowie.

Angielska kuchnia wykonana w całości z wiekowego drewna.

W naszej pracy łączymy moc wiekowego drewna, rzemieślniczą pasję i miłość do natury. Niezmiennie do powstania tej kuchni nie ścięliśmy ani jednego drzewa!

IJG

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds