• Produkty / Stare cegły i płytki ceglane

Stare cegły i płytki ceglane

W naszej ofercie znajdziecie oryginalne, stare cegły rozbiórkowe pochodzące głównie z terenów Warmii i Mazur. Cegły są odzyskiwane z budynków przedwojennych i swoją jakością przewyższają wszystkie współczesne odpowiedniki, ponieważ glina wykorzystywana do ich produkcji była sezonowana minimum trzy lata, dzięki czemu nabierała odpowiednich właściwości wytrzymałościowych i izolacyjnych. Cegły produkowane obecnie wytwarza się z gliny niesezonowanej, dlatego ich jakość nie jest już tak wysoka.

Do oczyszczenia starych cegieł pozyskanych z zaprawy gliniano-piaskowej nie trzeba wykorzystywać żadnych środków chemicznych – wystarczy czysta woda, aby usunąć z nich ewentualne pozostałości zaprawy, którą stosowano do budowy tradycyjnych domów warmińskich.

Klientom, którzy preferują stare cegły w wersji „zabrudzonej” oferujemy cegły odzyskane z zaprawy wapiennej.

Proponujemy cegły w różnych rozmiarach, m.in. 25-26 x 12 x 6-7 cm, 28 x 14 x 7 cm, 29-30 x 15 x 7-7,5 cm i inne, a także o różnym przeznaczeniu – do budowy murków, ogrodzeń oraz elewacji, jak też do wykańczania wnętrz (ściany, kominki itp.) .

Wszystkie cegły układane są na paletach i zabezpieczone odpowiednio do transportu.

Gwarantujemy, że wszystkie zamówione przez Państwa cegły będą pełne i z całym licem. Załadunek gratis.

Dla uzyskania autentycznego wyglądu ceglanej ściany zachęcamy do korzystania z zapraw w kolorach zbliżonych do barwy zaprawy glinianej lub wapiennej.

Oferujemy ceglane płytki ścienne o wymiarach 25-26 x 6-7 x 2-3 cm wykonane z lic starych cegieł.

Tym z Państwa, którzy chcieliby uzyskać w swoim domu efekt ściany z czerwonej starej cegły, ale ze względów technicznych nie mogą wykonać jej z pełnej cegły, proponujemy płytki ścienne.