Meble ze starego drewna

Specjalizujemy się w wytwarzaniu prostych, tradycyjnych mebli i różnorodnych elementów wystroju wnętrz wyłącznie ze starego drewna najwyższej jakości, dzięki którym Twój dom i Twoje biuro staną się unikatowe.

Meble, które wytwarzamy nawiązują swoją stylistyką do tradycyjnych wzorów, których prostota i użytkowy charakter gwarantuje niepowtarzalny efekt. Uwzględniamy również indywidualne projekty, jeśli nie odbiegają od ogólnej konwencji przyjętego stylu i możliwości manufaktury.

Drewno, z którego powstają nasze meble nosi ślady zapomnianych dziś technik obróbki takich jak ciosanie siekierką czy rżnięcie ręczną piłą. Nie szlifujemy starych powierzchni, aby nie utraciły one tego unikatowego wyglądu. Powierzchnie zostają profesjonalnie oczyszczone, aby wyeksponować ich piękno i historyczny charakter.

Nie postarzamy młodego drewna! Drewno, z którego wytwarzamy meble oraz elementy wystroju wnętrz średnio liczy sobie od 80 do 200 lat (a trafiają się również egzemplarze o wiele starsze).

I jeszcze jedno. Wyobraź sobie miny swoich znajomych, kiedy im powiesz, że twój stolik został zrobiony z drzewa, które zaczęło rosnąć w czasach, gdy król Stanisław August Poniatowski urządzał „obiady czwartkowe” lub gdy Napoleon Bonaparte romansował z Marią Walewską. Nie każdy może pochwalić się meblem z taką historią w tle.

Poniżej prezentujemy niektóre z naszych realizacji.