Jak wykonać podłogę ceglaną? - Regalia

Jak wykonać podłogę ceglaną?

17/04/2016, dodany przez: Regalia

Instrukcja wykonania podłogi z cegieł/płytek ceglanych – prawdopodobnie najlepszej podłogi na świecie.

Podłoga z płytek ceglanych jest nie tylko piękna, ale też wyjątkowo trwała.

Ułożenie takiej podłogi przebiega dwuetapowo.

Etap 1. Płytki ceglane przyklejamy do wylewki za pomocą kleju elastycznego do płytek. Do powierzchni znajdujących się na zewnątrz należy użyć kleju mrozoodpornego. Klej rozprowadzamy na płytkach przy pomocy grzebienia na grubość ok. 1 cm.

Etap 2. Impregnacja i fugowanie. Można zrobić to w dowolnej kolejności, ale my zalecamy zacząć od impregnacji, a fugowanie wykonać na końcu.

Do fugowania podłogi można zastosować albo oryginalną fugę do podłóg ceglanych (ok. 80 zł/worek), albo zaprawę do klinkieru (ok. 20 zł/worek). My zalecamy wykorzystanie zaprawy do klinkieru Atlas.

Zaprawę należy przesiać, aby pozbyć się drobnych kamyków. Drobne kamyki wystające z fugi utrudniają później mycie podłogi. Kolor fugi to już Państwa wybór. My zalecamy stosowanie kolorów naturalnych, np. kolor beżowy przypomina zaprawę glinianą, a kolor szary imituje zaprawę wapienną.

Fuga musi mieć konsystencję lejącą, aby dokładnie wniknęła we wszystkie szczeliny. Wlewamy ją pomiędzy płytki. Po chwili  zbieramy nadmiar specjalną packą z gąbką, którą każdorazowo płuczemy w wodzie.

Jeśli płytki nie zostały zaimpregnowane przed fugowaniem, należy je zmoczyć, co zapobiegnie wsiąkaniu fugi w cegły.

Po całkowitym wyschnięciu płytek (ceramika schnie średnio 1mm/dobę) dwukrotnie impregnujemy ułożoną podłogę. Pierwszą impregnację należy wykonać roztworem wody i impregnatu w proporcji maksymalnie 1:1 (1 część wody do 1 części impregnatu Protect Guard). Dzięki rozcieńczeniu impregnat głębiej wnika w cegły/płytki.

Drugą impregnację wykonujemy po 24 godzinach, nakładając pędzlem nierozcieńczony impregnat. Podłoga uzyskuje pełną twardość po kilku dniach, ale można po niej chodzić już 24 godziny po drugim impregnowaniu.

Zalecamy impregnaty Protect Guard Wet Look półmat lub połysk. Jest to wosk na bazie wody, w 95% biodegradowalny, o wysokiej wydajności (1 litr wystarcza na ok. 6-10m2 podwójnej impregnacji). Zastosowanie tych impregnatów sprawia, ze cegła oddycha, ale nie przepuszcza wody, a podłoga jest również zabezpieczona przed tłustymi plamami.

Oba impregnaty znajdziecie Państwo w naszym sklepie.

Jeśli zdecydują się Państwo na wykorzystanie impregnatów innych firm, zalecamy wybór impregnatów wykonanych na bazie wosku.

Impregnat można również wykonać samodzielnie. Należy rozpuścić wosk pszczeli w terpentynie. Wosk musi być rozpuszczany na gorąco w kąpieli wodnej.

Nie polecamy impregnatów na bazie żywicy. Zawierają one głownie środki chemiczne, a zaimpregnowana nimi podłoga szybko się rysuje i traci swoje wyjątkowe piękno.

Płytki to doskonały materiał na podłogi do pomieszczeń z ogrzewaniem podłogowym. Dzięki akumulacyjnym właściwościom gliny taka podłoga dłużej pozostaje ciepła niż podłoga wykonana z płytek współczesnych. Dzięki zastosowaniu ceglanych płytek Regalia oszczędzamy na ogrzewaniu.

Podłogę wykonaną z płytek myje się tak samo jak podłogę wykonaną ze współczesnych płytek podłogowych.

Mamy nadzieję, że dzięki tej instrukcji w Państwa domach powstaną wspaniałe podłogi z płytek Regalia. Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, prosimy o kontakt – tel. 603 065 025 (Wojciech Sobierański)

p.s.

Bardzo ważna informacja – impregnat możemy aplikować wyłącznie na suche płytki.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds