BUDUJĄC MARZENIA NA MAZURACH – WYMARZONY DOM ANNY DERESZOWSKIEJ I JEJ UKOCHANEGO DANIELA - Regalia

BUDUJĄC MARZENIA NA MAZURACH – WYMARZONY DOM ANNY DERESZOWSKIEJ I JEJ UKOCHANEGO DANIELA

04/11/2021, dodany przez: Regalia

Był koniec lutego 2021. Pogoda nie rozpieszczała, sporo błota oraz chłodu unoszącego się w powietrzu – w przededniu wiosny. W naszej Manufakturze pojawiły się tulipany, które swoją żółtą barwą dawały sporo optymizmu i budziły wiosenne nastroje. Na dole gwarno. Standardowe prace: woskowanie, przygotowywanie mebli ze starego drewna. Buchający żar z kuźni ogrzewał chłodne jeszcze pomieszczenia. Ciszę rytmicznie przerywało kowalskie bicie młotem.

W powietrzu unosił się zapach podekscytowania, pośpiechu i radości. Dziś odwiedzić nas bowiem mieli nie byle jacy goście. Warmińskie progi naszego siedliska, usytuowane wśród mglistych, pagórkowatych pól, przekroczyć miała Ania Dereszowska ze swoim narzeczonym Danielem, a wraz z nimi ekipa TVN. Wszystko za sprawą małej rewolucji w życiu tej dwójki. Znane im dotąd życie w stolicy, postanowili zamienić na nieznane, ale przyjazne życie na Mazurach. Po kilku miesiącach przygotowań i rozmów zdecydowali się zbudować dom ich marzeń, oazę spokoju, do której będą wracać po ciężkim dniu pracy, w której będą się relaksować i w której będą mogły spokojnie dorastać ich dzieci. Projekt budowy ich domu połączono z programem TVN „Budując Marzenia”.

Z Anią znaliśmy się już wcześniej, zamawiała ona w naszej Manufakturze kilka mebli. Projektując swoją przestrzeń w stonowanych kolorach ziemi wraz z Anną z pracowni architektonicznej Anchal, pomyślała znowu o nas. O starym, wiekowym, odzyskanym drewnie, o jego jakości, wartości i sentymentalnym znaczeniu. Gdzie będzie mu lepiej niż w mazurskim domu?

Podczas wizyty W Regalia Ania i Daniel wybrali m.in. ogromny stary, dębowy plaster, z którego na przestrzeni kolejnych tygodni powstanie piękny i oryginalny stół. Rozmawialiśmy o elementach, które chcieliby wyeksponować, o surowcach, jakie chcą wykorzystać, o ich planach i nadziejach. Na potrzeby programu – Wojtek – twórca marki Regalia opowiedział o swoich początkach, a także o idei i filozofii jaka przyświeca marce od początków jej powstania.

Program „Budując Marzenia” emitowany był i nadal będzie na platformie player.pl oraz w TVN i TVN Style. To seria 8 odcinków, w których poza pięknymi wnętrzami, można śledzić każdy etap powstania domu, począwszy od przygotowania projektu, wyboru rzemieślników, poprzez realizację. Dodatkowo w programie odwiedzamy twórców, których Ania i Daniel wybrali, do wykreowania ich wymarzonej przestrzeni. Poznać bliżej możemy samą parę oraz lokalną kulturę i zwyczaje.

Ania i Daniel na swoje miejsce na ziemi wybrali malowniczą wieś Ławki niedaleko Rynu, gdzie w otoczeniu przyrody będą odpoczywali i spędzali jak najwięcej czasu. Z dala od zgiełku wielkiego miasta, pośpiechu i pędu. W miejscu, gdzie można zwyczajnie zwolnić i docenić bieg czasu oraz otaczające walory krajobrazowe.

Jak mówi sama Ania: „To projekt rodzinny. Robimy to z myślą o przyszłości naszej i naszych dzieci. Robimy to z myślą, żeby tam spędzać jak najwięcej czasu, żeby tam była nasza przestrzeń”.

W ostatni poniedziałek miała miejsce premiera ostatniego odcinka, w którym widzowie zobaczyć mogli końcowy efekt, jaki powstał w ich wnętrzu. Przestrzeń to harmonijne połączenie naturalnych surowców: drewna, kamienia, ceramiki. Utrzymana w naturalnej kolorystyce z dominacją brązów i beżów. Bardzo przytulne, magiczne, w którym można poczuć i sielski, wiejski klimat, jak również kunszt i precyzję nowoczesnego designu.

Większość elementów została przygotowana pod specjalne zamówienie. Mieliśmy w tym projekcie również spory udział. Cieszy nas niesamowicie, że pomimo ogromnej ilości dostępnych przeróżnych surowców, Ania i Daniel zdecydowali się dać nowe życie odzyskanemu, staremu drewnu. Niejako uczcić i upamiętnić to co stworzone zostało przez dekady. Nas przepełnia duma, że filozofia niemarnowania oraz najszczersza ekologia stała się również udziałem tej dwójki.

W ich mazurskim domu znajdziecie m.in. niesamowite i oryginalne drewniane regały, wykonane z około 100-letniego drewna sosnowego. Okazały i majestatyczny dębowy stół, obok, którego nie sposób będzie przejść obojętnie. Będzie on umilaj niejedną mazurską biesiadę i będzie kontynuowała swoją historię w nowym miejscu. Podziwiać będziecie mogli co można wyczarować ze starych desek wypalonych przez słońce, jaki urok wniosły do ich przestrzeni. Nowoczesna boazeria wykonana z wiekowego drewna, nie ma nic wspólnego z reliktem PRL-u. Ponadto stolik kawowy, stołki, blat biurka w gabinecie, drzwi i inne dodatki.

Stare, autentyczne, odzyskane drewno, zostało po raz kolejny docenione, ocalone i zadomowione. Uratowane przed spaleniem czy dewastacją, wróciło na swoje miejsce. Dom otrzymał dobrego ducha, nasze serce jest spokojne, a drzewa w mazurskich i warmińskich lasach rosną niezmiennie.

IJG

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds