Budowle ze starej cegły które warto zobaczyć - Regalia

Budowle ze starej cegły które warto zobaczyć

31/03/2016, dodany przez: Regalia

W czasach, gdy podatki były mniejsze, a budownictwo energooszczędne nie było jeszcze modne, podstawowym budulcem było drewno i cegła. Cegły wykonywano z gliny sezonowanej minimum trzy lata i formowano je ręcznie, co widać chociażby po śladach zachowanych na licu. Budynki wznoszone z takiej cegły mają niesamowity klimat i urok.

A firma Regalia Polska Manufaktura dba o to, żeby ten urok nie przeminął.

Stare budowle trzeba poddawać renowacji jeśli nadal mają cieszyć nasze oczy. Wiele z nich przeminie, ale wiele uda się uratować dzięki cegle odzyskanej z rozbiórki i wykorzystanej ponownie.

Oto budowle ze starej cegły, w renowacji których wzięła udział firma Regalia, dostarczając oryginalne dachówki oraz cegły pruskie i gotyckie.

Zamek w Olsztynie

zamek w Olsztynie

To na tym gotyckim zamku funkcję administratora dóbr ziemskich kapituły warmińskiej pełnił Mikołaj Kopernik. Dziś mieści się w nim Muzeum Warmii i Mazur, w którego zbiorach znajduje się prawdziwy biały kruk, czyli inkunabuł medyczny z biblioteki Kopernika.

 

Zamek w Nidzicy

zamek w nidzicy

Wybudowany przez Krzyżaków, zamek w Nidzicy stał się bastionem Jana Koldy z Żampachu dowodzącego czeskimi wojskami podczas wojen husyckich. Działo się wtedy, oj działo. Kto chciałby poczuć te klimaty, niech przeczyta Trylogię Husycką Andrzeja Sapkowskiego. Warto!

 

Zamek w Giżycku

Zamek w Giżycku St Bruno

Zamek krzyżacki uratowany przed całkowitym zniszczeniem. Kiedyś siedziba prokuratora zakonnego, a dziś nowoczesne centrum wypoczynkowo-konferencyjne.

 

Zamek w Łęczycy

zamek w łęczycy

Jeden z zamków wybudowanych za czasów króla Kazimierza Wielkiego, który „zostawił Polskę murowaną”. Temu zamkowi również groziło całkowite zniszczenie, ale na szczęście podjęto decyzje o jego odbudowie. I dobrze, bo gdzie miałby zamieszkać diabeł Boruta, gdyby zamek w Łęczycy nie przetrwał?

 

Kaplica Jerozolimska w Olsztynie

Kaplica jerozolimska w Kraszewie

Budynek powstał w XVI wieku jako kaplica przy szpitalu św. Jana. To jeden z najstarszych zabytków Olsztyna.

 

Kościół w Kraszewie

kosciol w kraszewie

Kościół wybudowany w XVII wieku. Warto go odwiedzić, aby nacieszyć oczy późnobarokowymi rzeźbami i rokokowym ołtarzem.

Wszyscy powinniśmy dbać o zabytki, bo bez nich znika nie tylko pamięć o dawnych czasach, ale również piękno doskonałej formy architektonicznej sprzed wieków. Nie bez przyczyny motto firmy Regalia brzmi „Stare jest piękne”.

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zamknij

Pobierz nowy katalog


Nie kupuj drewna w worku. Wejrzyj w naszą filozofię i nowy katalog.

Kliknij tu, by pobrać katalog

This will close in 0 seconds